Герб Школы 3Інформація про заклад


Рідна земля, рідна мова, рідна школа... Святі слова тримають нас на світі і вчать любові до берегів, між якими з віків у віки тече річка нашого народу, нашої нації, нашої України! Школу(так, саме школу!) поставили українці в один ряд з такими словами, які рівноцінні життю, - мама, Україна, мова. Як церква ростить віру в Бога, так школа плекає розум нації. Давні і добрі традиції шанобливого святого ставлення до освіти живуть на теренах не тільки України, а й Новоград-Волинщини, рідної школи №2.

Історія школи - це роман, який був насправді. Присипані пилом забуття факти, але вони зберегли нам традиції, створили певні зв'язки з сучасним. Документи свідчать, що в 1869 році у невеличкому будинку на місці приміщення сучасної школи №2 було відкрито Новоград-Волинське початкове жіноче училище, яке згодом було реорганізоване у вище початкове у 1913 році. 30 листопада 1920 року жіночу гімназію перейменували у 2-гу трудову школу, сформувавши її з 5-ти класів та підготовчого класу гімназії.

Новоград- Волинська школа № 2 була організована в 1928 році. Спочатку вона була семирічною школою, а з 1933 року стала десятирічною зразковою політехнічною школою.

Історія школи росла тихо разом з її вихованцями, бо за ці роки виросло перше покоління випускників, що було великим святом для школи. В листопаді цього ж року школа перейшла в новозбудоване приміщення по вулиці Івана Франка, 21. А в приміщенні старої школи по вулиці Карла Лібкнехта була організована семирічна школа № 10

Щоденна газета "Соціалістичний наступ" Новоград-Волинського від 14 червня 193 5р. (№ 133) всі свої сторінки присвятила першому випуску Новоград-Волинської школи №2 - школа випускає 14 учнів, більшість з них закінчили її з відзнакою. Було організовано екскурсію до Москви, яка залишилась незабутньою подорожжю в пам'яті випускників. Керував навчальним процесом Ушомирський Ю. М. Особливим був випуск 1941 року, адже більшість випускників за декілька годин після випускного балу стали на захист Вітчизни, добровільцями пішли на фронт.

Влітку 1941 року гітлерівці увірвались до міста... Важкий хрест випав на долю воєнного покоління. У приміщенні школи та навколишній території був побудований табір для військовополонених, де фашисти закатували тисячі рядянських солдат та офіцерів. Таким чином в роки Великої Вітчизняної війни школа не могла виконувати свою основну функцію - навчати та виховувати дітей.

Довгожданний День Перемоги!..

Поволі країна підіймалася з руїн. З великими труднощами відбудовувалося, ремонтувалося приміщення нашої школи. Стіни, підлога, вікна, коридори, шкільні класи - всюди був слід війни…

До першого вересня 1945 року зусиллями жителів міста, тих, хто вцілів і вижив було відновлено декілька шкільних кімнат.

Навчання розпочалося першого вересня 1945 року. Знову завирувало шкільне життя, лунали веселі дзвінки. А після уроків учні допомагали відбудовувати школу.

В 1944 році школу очолив директор Стрижевськи Й.А.

У 1949 році відбувся 10 випуск.

Школа мала структурний оркестр, працювали спортивні гуртки.

В 1955 директором став Кобан В.А.

Навчальний заклад перейшов на кабінетну систему.

Наприкінці 1960-х школу очолив Конченко Д.М.

З 1973 року по 2002 керівництво навчального закладом здійснювали досвідчені педагогічні керівники: Воробйов О.С., Пилипенко В.Б., Колеснік О.П., Титяневич В.С.

В цей період навчальний процес вівся на належному рівні. Були високі результати спортивних змагань, призові місця на збір макулатури і металобрухту. Школа мала стабільні позитивні результати як в навчанні, так і в спорті та громадських заходах

Кiлькiсть переглядiв: 2963

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.